De essentiële Problem Solving vaardigheden zijn altijd nodig. Denk bijvoorbeeld aan uitgebreide root cause analyses (RCA's), grote incidenten of continuous improvement problem solving. Voor de meeste problemen is zelfs een uitgebreide zware aanpak helemaal niet nodig. Effectiever is het om de essentiële vaardigheden te gebruiken in een snelle en flexibele routine, de Problem Solving Pitstop.
In deze Essentials-training ontwikkel je jouw problem solving- en root cause analysis-talenten. Met de kennis los je problemen snel en effectief op. Kies voor een classroom training of een online training.
Voor wie
De Essentials training Problem Solving & Root Cause Analysis is voor troubleshooters, service engineers, incident managers, problem managers, servicedesk medewerkers en iedereen die te maken heeft met verstoringen en incidenten.
Dit levert het op
In de Problem Solving Pitstops van maximaal 30 minuten kom je snel tot resultaat:
- Je stelt de juiste vragen om snel tot de kern van een probleem te komen. Je vindt oorzaken en neemt gericht maatregelen
- Je weet hoe je maximaal gebruikmaakt van de kennis en ervaring van collega’s
- Je voorkomt `jumping to conclusions'
- Je kunt problemen visualiseren en er helder over communiceren
- Deze essentiële vaardigheden vormen de basis voor je ontwikkeling tot Advanced Problem Solver
Inhoud Essentials-training Problem Solving & Root Cause Analysis (RCA)
De training is praktijkgericht. Je gaat aan de slag met essentiële problem solving skills zoals vraagvaardigheid en het visualiseren van informatie. In de training wisselen we theorie met veel praktijkoefeningen af. Je ervaart hoe je het geleerde direct kunt toepassen in je werk.
- Probleem definiëren (5W2H, IS/IS-NIET principe)
- Tijdlijn in kaart brengen
- Keten van oorzaak-gevolg visualiseren
- Vinden van oorzaken (karakteristiek en veranderingen, kennis, ervaring)
- Belang van bewijs
- Verzamel van de relevante feiten
- De juiste onderzoeksvragen formuleren (o.a 5x Why principe)
- Effectief overdragen van problemen
- Korte en krachtige samenwerking
- Effectieve acties en oplossingen kiezen
Opbouw van de Essentials-training Problem Solving & RCA
ClassroomDeze 2-daagse classroom Essentials training is een open inschrijving en vindt plaats in onze trainingsruimte in Ermelo. Neem
contact met ons op als een maatwerk incompany variant interessant voor je is.
Online
De online training bestaat uit 4 sessies van 3 uur. Tijdens deze online sessies hebben de deelnemers veel interactie met de trainer. De oefeningen doen we in groepjes via break-out sessies, natuurlijk ook online.
Na afloop van de training ontvang je het Problem Solving & Root Cause Analysis Essentials certificaat. Daarmee stroom je door naar de
Advanced Problem Solving & Root Cause Analysis training. In de agenda is vermeld welke training
online en welke
classroom is.
Bekijk welk resultaat de CoThink RCA-training INDAVER oplevert.Daarom de Essentials-training Problem Solving & RCA
- Meer regie, meer structuur, meer resultaat
- Leer van zeer ervaren RCA-Facilitators
- Beproefde methode, direct toepasbaar
Trainingsoverzicht